۱۳۹۸ دوشنبه ۶ خرداد
مناطق آزاد را برای تبدیل شدن به قطب صادرات کشور حمایت می کنیم

به گزارش روابط عمومی صندوق ضمانت صادرات ایران ، این مراسم که به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با حضورافروز بهرامی ، رییس هیات مدیره و مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران، رضا مسرور، رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی ،سید کاظم دلخوش عضو کمسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، مدیران دولتی و مدیران تشکل های اقتصادی بخش خصوصی استان و منطقه برگزار شد، از 11 واحد تولیدی صادراتی منطقه آزاد انزلی تجلیل به عمل آمد و تفاهمنامه مشترک بین سازمان منطقه آزاد انزلی و صندوق ضمانت صادرات ایران با هدف حمایت از تولید ملی و افزایش صادرات غیرنفتی امضاء شد.

افروز بهرامی در این مراسم افزود:امیدواریم در چارچوب این تفاهمنامه بتوانیم در مناطق آزاد ظریب نفوذ خدمات صندوق ضمانت صادرات و بیمه اعتباری را افزایش دهیم، تصریح کرد: همچنین طی این تفاهمنامه سعی می کنیم مناطق آزاد را در راه رسیدن به رسالت اصلی شان که تبدیل شدن به قطب صادرات کشور است، نزدیک کنیم.

وی با بیان اینکه مناطق آزاد اساسا با رویکرد توسعه صادرات در کشور تشکیل شده اند ، خاطر نشان کرد: حدود 50 درصد کل صادرات مناطق آزاد از منطقه آزاد انزلی صورت می پذیرد که نشانگر تحقق رسالت های مناطق آزاد از سوی این منطقه است.

مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران یادآور شد: درشرایط فعلی کشور و جنگ اقتصادی، شرایط صادرکنندگان و تولیدکنندگان سخت تر شده است که ما به شکل پایلوت منطقه آزاد انزلی را انتخاب کردیم تا بررسی کنیم چگونه می توان در کنار ظرفیت های منطقه آزاد انزلی  ضمن افزایش صادرات این منطقه به افزایش صادرات کشور کمک کنیم .

بهرامی گفت: افزود: در این سفردو پروژه صنعتی به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در شهرک های صنعتی این منطقه افتتاح شد و با بازدید از کارخانجات تولیدی این منطقه با تلاش ها و ظرفیت های واحدهای تولیدی - صادراتی به منظور توسعه خدمات صندوق آشنا شدیم.

وی ابراز امیدواری کرد درچارچوب این تفاهمنامه بتوانیم در مناطق آزاد ظریب نفوذ خدمات صندوق ضمانت صادرات و بیمه اعتباری را افزایش دهیم، و سعی می کنیم مناطق آزاد را در راه رسیدن به رسالت اصلی شان که تبدیل شدن به قطب صادرات کشور است، نزدیک کنیم.

مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران افزود: صندوق ضمانت صادرات ایران در واقع ریسک های سیاسی و تجاری که صادر کنندگان درروند صادرات ممکن است مواجه شوند را کاهش می دهد و مشکلاتی که با تحقق هر کدام از این ریسک ها و پرداخت وجه حاصله از صادرات کالاها و خدمات آنها ممکن است ایجاد شود را بیمه می کند.

بهرامی با تاکید بر اینکه در شرایط فعلی کشور، بیمه نامه های ما می توانند جایگزین LC شوند، تشریح کرد: صندوق ضمانت صادرات می تواند برای سرمایه در گردش تجهیزات، کارگاه صدور خدمات فنی مهندسی، سرمایه در گردش بخش های تولیدی در جهت صادرات و حتی زیرساخت های صادراتی حمل و نقل و دیگر پروژه هایی که صادرات محور باشند، منابع مالی را با ضمانت نامه های صندوق تامین کند.

وی با اشاره به اینکه سعی کردیم خدمات صندوق را افزایش و سبد محصولات را متناسب با نیازهایی مطرح شده از سوی صادرکنندگان متنوع تر کنیم، گفت: به عنوان مثال ما خرید دین محصولات صادراتی و صدور ضمانتنامه هایی که برای خدمات فنی مهندسی از جمله برای حضور در مناقصه ها لازم به اجرا هستند را در دستور کار خودمان قرار دادیم و سعی داریم به موازات و یا حتی جایگزین نظام بانکی این ضمانتنامه ها را صادر کنیم.

مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران با تشریح سیاست های صادرات غیرنفتی و بیان اینکه صادرات می تواند موجبات ارزآوری کشور را فراهم آورد، افزود: در این میان منطقه آزاد انزلی با اجرای برنامه های حمایتی و فراهم نمودن زیرساخت ها در ظرف چهار سال اخیر تحولات گسترده ای در زمینه افزایش صادرات داشته است.

درسفر مدیرعامل صندوق ضمانت صادران ایران به منطقه آزاد انزلی دو واحد تولیدی صنعتی با سرمایه گذاری 40 میلیارد ریالی بخش خصوصی و اشتغالزایی 95 نفر و شرکت گل پاک به عنوان نماینده شرکت یورودت ایتالیا و با تکنولوژی و دانش این شرکت، با سرمایه گذاری 10 میلیارد ریالی با تولید شوینده های بهداشتی موجبات اشتغالزایی مستقیم برای 10 نفر و همچنین طرح توسعه شرکت هفت الماس که یکی از بزرگترین تولیدکنندگان ریل کابینت کشور با سرمایه گذاری 30 میلیارد ریالی و اشتغال 85 نفر به طور مستقیم مورد بهره برداری قرار گرفت.

 

تاریخ:
1397/11/18
تعداد بازدید:
149
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
تماس با ما
تهران، میدان آرژانتین، خیابان احمد قصیر، خیابان شانزدهم، شماره 5
تلفن: (6 خط) 88733370-021
فکس: 88733376-021
ایمیل: Info@egfi.org
ساعات و روزهای کاری: ساعت 8 الی 16 روزهای شنبه الی چهارشنبه  
اشتراک خبرنامه
اطلاعات شما محرمانه خواهد ماند.
logo-samandehi
کلیه حقوق نزد صندوق ضمانت صادرات ایران محفوظ می باشد.
Powered by DorsaPortal