۱۳۹۸ دوشنبه ۲۵ شهريور
فرهنگ ایثار و شهادت نیاز شرایط امروز کشور است

رییس هیات مدیره ومدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران با اشاره به اقدامات دشمنان و شرایط امروز کشور، گفت : بازشناسی راه شهداء و فرهنگ ایثار و شهادت تنها راه عبور از شرایط امروز است.

به گزارش روابط عمومی صندوق ضمانت صادرات ایران، افروز بهرامی روز چهارشنبه در مراسم اولین یادواره شهدای هسته ای و مدافع حرم که در محل این صندوق برگزار شد افزود: جمهوری اسلامی در صف اول مبارزه با ترور و تروریسم قرار دارد و خودش قربانی این پدیده شوم می باشد بطوریکه از اوایل انقلاب شهدایی همچون باهنر، رجایی و بهشتی تا شهدای هسته ای و مدافع حرم را برای استقلال و صیانت از تمامیت ارضی تقدیم نموده است.

وی ادامه داد: کشور پس از شکل گیری انقلاب اسلامی در عرصه های مختلف علمی و صنعتی پیشرفت های چشمگیری داشته که یکی از آنها انرژی هسته ای صلح آمیز بوده و که در این عرصه برخی از دانشمندان هسته ای به درجه رفیع شهادت نایل آمده اند.

بهرامی با تاکید بر اینکه باید ویژگی های شهدا مورد توجه قرار گیرد ، اظهارداشت: اولین ویژگی شهداء وطن پرستی بود چراکه برغم تهدیدها و گرفتاریها در راه هد ف و وطن خود تلاش شبانه روزی کردند ودر نهایت با اهداء جان عزیزشان یادگاری بزرگ به جای گذاشتند.

وی افزود: دومین ویژگی تعهد و مسئولیت پذیری بود که تا پای جان به مسئولیت خود به کشور و مردم پایبند بودند و در پیشرفت علم و تکنولوژی که کمتر از عرصه جنگ و جهاد نیست، تلاش کردند .

مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران اضافه کرد:سومین ویژگی وفاداری بود بسیاری از شهداء از دانشگاههای دنیا پیشنهاد داشتند ولی برای پیشرفت کشور علم و عمل را در هم آمیختند و توانستند جریان ساز شوند ودر یادها باقی بمانند و امروز در بسیاری از زمینه ها مدیون آنها هستیم.

بهرامی به ویژگیهای شهدای حرم اشاره کرد و گفت: این شهداء با سن کم کارهای بزرگی انجام دادند و از تمامیت ارضی و استقلال کشور دفاع و مظلومانه جان خود را تقدیم کردند.

وی ادامه داد:امروز باید فکر کنیم چه عواملی باعث شد چنین افرادی را داشته باشیم و چگونه راه آنها را ادامه دهیم و به سرمایه های اجتماعی کشور اضافه کنیم.

مدیرعامل صندوق ضمانمت صادرات ایران با اشاره به اینکه شهدا در ابتدا به خودسازی عمیقی رسیدند،خاطر نشان کرد: برگزاری چنین مراسم های یاد بودی تنها تسلای کوچکی برای خانواده آنها است واین یادواره ها می تواند در جوان های ما این فکر را ایجاد کند گه چه انگیزه ای باعث می شود انسانها از مادیات بگذرند وبه این مرحله از زندگی و جایگاه برسند تا جایی که جان خود را فدا کنند .

اولین یادواره شهدای هسته ای و مدافع حرم با حضور همسر بزرگوار شهید دکتر مسعود علیمحمدی و پدر بزرگوار شهید رسول خلیلی(شهیدمدافع حرم) و اعضای شورا و فرماندهان بسیج وزارت صمت برگزار شد و در پایان از اعضای شورا و فرماندهان بسیج وزارت صمت تقدیر به عمل آمد.

تاریخ:
1397/12/08
تعداد بازدید:
443
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
تماس با ما
تهران، میدان آرژانتین، خیابان احمد قصیر، خیابان شانزدهم، شماره 5
تلفن: (6 خط) 88733370-021
فکس: 88733376-021
ایمیل: Info@egfi.org
ساعات و روزهای کاری: ساعت 8 الی 16 روزهای شنبه الی چهارشنبه  
اشتراک خبرنامه
اطلاعات شما محرمانه خواهد ماند.
logo-samandehi
کلیه حقوق نزد صندوق ضمانت صادرات ایران محفوظ می باشد.
Powered by DorsaPortal