۱۳۹۸ سه شنبه ۲۹ مرداد
مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات کشور: استقبال صادرکنندگان از صندوق ضمانت صادرات در شرایط تحریم

مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات کشور با اشاره به ریسک بالای صادرات در شرایط تحریم، استقبال صادرگنندگان را از این صندوق مثبت ارزیابی کرد.

به گزارش روابط عمومی صندوق ضمانت صادرات ایران افروز بهرامی در ارتباط زنده با رادیو گفت وگو ریسک های سیاسی و تجاری تاثیر گذار در روند صادرات را از نگرانی های عمده صادرکنندگان دانست و در اینباره گفت: برای رفع این نگرانی و حمایت و توسعه فعالیت های صادراتی شرکت های بیمه اعتبار صادراتی ایجاد شده که به حمایت دولت متکی است.

وی وظیفه صندوق ضمانت صادرات را پوشش ریسک صادراتی کشور دانست و به برنامه "رویداد" گفت: «امروز تحریم ریسک بیشتری را برای صادرکننده هدف قرار داده؛ از طرفی کشورهای همسایه نیز پر ریسک هستند و لذا خدمات این صندوق در شرایط کنونی ارزش بیشتری یافته و با استقبال صادرکنندگان رو به رو است.

بهرامی ادامه داد: «در 5 ماه اخیر طی سفرهای استانی و حضور اتاق های بازرگانی جلساتی برگزار کردیم ولی متاسفانه بسیاری فعالان اقتصادی و بیش از 70 درصد صادرکنندگان با خدمات صندوق ضمانت صادرات آشنا نیستند.

وی از تلاش این صندوق برای فعال کردن کارگزاری در 21 استان متذکر شد و افزود: «صادرکننده ها شناسایی شده و معرفی می شوند و در صورت علاقمندی برای استفاده از بیمه نامه های صندوق اقدامات اولیه در استان مربوط به انجام می پذیرد.

مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات کشور ادامه داد: «یکی از بندهای توافق، اطلاع رسانی از طریق استانداری و اتاق ها به صادرکننده هاست؛ در عین حال کارگاه های آموزشی به صورت ماهانه و در سفر به استان ها برگزار می شود.

بهرامی در بخشی دیگر از مصاحبه با رادیو گفت وگو از کاهش بروکراسی اداری و افزایش شفافیت در قالب برنامه های این صندوق سخن گفت و افزود: «تلاش داریم 80 درصد خدمات را به صورت الکترونیک ارائه دهیم

وی با اشاره به خدمات ویژه این صندوق برای صادرکننده ها اظهار کرد:«بیمه نامه های صندوق با کارمزدهای تخفیفی اعطا می شود و به کشور خریدارِ محصول صادرکننده، بستگی دارد؛ لذا بیمه نامه بعد از صدور، نگرانی صادرکننده را برطرف می نماید.

تاریخ:
1398/02/22
تعداد بازدید:
160
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
تماس با ما
تهران، میدان آرژانتین، خیابان احمد قصیر، خیابان شانزدهم، شماره 5
تلفن: (6 خط) 88733370-021
فکس: 88733376-021
ایمیل: Info@egfi.org
ساعات و روزهای کاری: ساعت 8 الی 16 روزهای شنبه الی چهارشنبه  
اشتراک خبرنامه
اطلاعات شما محرمانه خواهد ماند.
logo-samandehi
کلیه حقوق نزد صندوق ضمانت صادرات ایران محفوظ می باشد.
Powered by DorsaPortal