۱۳۹۹ يکشنبه ۱۱ خرداد
سیاست های صندوق ضمانت صادرات ایران به توسعه صادرات کمک می کند

استاندار مازندران با اشاره به اینکه توسعه صادرات یکی از برنامه های راهبردی این استان است، گفت:اقدامات و سیاست های صندوق ضمانت صادرات ایران به توسعه صادرات کمک خواهد کرد.

به گزارش روابط عمومی صندوق ضمانت صادرات ایران ، احمد حسین زادگان روز سه شنبه در جلسه امضاء تفاهم نامه همکاری یک میلیارد دلاری برای حمایت از صادرکنندگان، افزود: استان مازندران از مزیت های خوبی از جمله همسایگی با کشورها و مزیت های فرودگاه و اتصال ریلی به چندین استان برای توسعه صادرات برخوردار است .

وی با انتقاد از اینکه چرا سهم استان از سهم 44 میلیارد دلاری صادرات کشور باید تنها 170 میلیون دلارباشد، افزود: اینکه بخش خصوصی مشکل دارد یا صادرکنندگان قوی و باتجربه نداریم و یا موانع اداری داشته و عدم حمایت ها باعث شده نتوانیم به جایگاه خود برسیم باید مورد بررسی قرار گیرد .

استاندار مازندران اظهارداشت: برای این منظور در شورای گفت وگوی دولت با بخش خصوصی و همچنین جلسه توسعه صادرات این موضوع را مطرح کردیم و بخشی از مشکلات به ریسک های بالای تجاری و سیاسی بازمی گردد.

حسین زادگان با بیان اینکه شوک های تجاری و یا سیاسی باعث التهاب در بین فعالان اقتصادی می شود، اضافه کرد: بسیاری از تجار به خاطر فضای سنگین تغییر شغل داده اند و یا اگر تجارت کردند سعی نکردند در تراز بالا انجام دهند .

وی با اشاره به درصد بالای تجارت خارجی در میان کشورهای همسایه ، گفت: اگردرصد ناچیزی از سهم تجارت خارجی با کشورهای همسایه مخصوصا کشورهای C.I.S داشته باشیم مشکلات توسعه صادرات استان حل خواهد شد و از طرفی می توانیم با تحریم های ظالمانه مقابله کنیم .

تاریخ:
1398/03/07
تعداد بازدید:
180
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
تماس با ما
تهران، میدان آرژانتین، خیابان احمد قصیر، خیابان شانزدهم، شماره 5
تلفن: (6 خط) 88733370-021
فکس: 88733376-021
ایمیل: Info@egfi.org
ساعات و روزهای کاری: ساعت 8 الی 16 روزهای شنبه الی چهارشنبه  
اشتراک خبرنامه
اطلاعات شما محرمانه خواهد ماند.
logo-samandehi
کلیه حقوق نزد صندوق ضمانت صادرات ایران محفوظ می باشد.
Powered by DorsaPortal