۱۳۹۹ چهارشنبه ۱۸ تير
عضو هیات مدیره صندوق ضمانت صادرات ایران مطرح کرد:حمایت صندوق ضمانت صادرات از بخش صنعت و معدن

آرش شهرآئینی: صندوق ضمانت صادرات ایران در سال جاری، تلاش دارد با کمک بخش خصوصی و دولتی، حمایت ویژه و برنامه ریزی شده ای را از بخش صنعت و معدن به عمل بیاورد

به گزارش روابط عمومی صندوق ضمانت صادرات ایران سید آرش شهرآئینی در گفتگو با خبرنگار اگزیم نیوز در خصوص رویکرد تازه صندوق در سال جدید گفت: صندوق ضمانت صادرات ایران در سال جاری، تلاش دارد با کمک بخش خصوصی و دولتی، حمایت ویژه و برنامه ریزی شده ای را از بخش صنعت و معدن به عمل بیاورد.

وی افزود: با توجه به مولفه های جدیدی که تجارت خارجی کشور با ان روبروست و با در نظر گرفتن محدودیت ها و پیچیدگی های تحریم، لازم دیده شد در برخی از روش های مرسوم تغییراتی اعمال شود تا صادرات بخش های مختلف متوقف نشده و حتی بتواند توسعه پیدا کند.

عضو هیات مدیره صندوق ضمانت صادرات ایران اظهار داشت: در راستای این هدفگذاری، جلسات مختلفی برای کمک به بخش صنعت و معدن به طور خاص با ایمیدرو و سایر شرکت های صادراتی در بخش صنعت و معدن در حال برگزاری و نهایی شدن است که عمده تمرکز آن، کمک به تجارت تهاتری است.

شهرآئینی اظهار داشت: خروجی این جلسات شامل تسهیلات ویژه ای خواهد بود که به تجارت تهاتری کمک می کند؛ توسعه تجارت تهاتری از طرفی به تداوم صادرات بخش صنعت و معدن و از سوی دیگر به واردات مواد اولیه و تجهیزات مورد نیاز این حوزه کمک می کند.

این مقام مسئول یادآور شد: در گذشته به طور خاص، صادرکنندگان کشور به صورت نقدی و فوب صادرات انجام می دادند که در حال حاضر با محدودیت های تحریم، این شرایط امکانپذیر نیست و باید به صورت اعتباری و برخی روش های پرداخت دیگر را دنبال کنند که البته ریسک های خود را به همراه دارد؛ صندوق در این میان آمادگی دارد با کمک ایمیدرو و نهادهای حمایت کننده دیگر ابزارهای لازم برای پوشش ریسک را به کار ببندد و یا ابزارهای جدیدی را برای این منظور طراحی پیشنهاد کند.

شهرآئینی افزود: از آنجاییکه در سطح داخلی برای تحریک تقاضای خارجی، صادرات مهمترین نقش را ایفا می کند، صندوق ضمانت صادرات ایران تسهیلات اعتباری را برای خریداران کالا و خدمات از ایران در نظر گرفته شده است.

عضو هیات مدیره صندوق ضمانت صادرات ایران اذعان داشت: تلاش داریم این برنامه را با تمرکز بر بخش صنعت و معدن پیش ببریم؛ پیش از این صنایع محصولات خود را به شیوه های سنتی اعم از فروش نقدی و به مشتریان محدود ارائه می دادند و امروز می بایست با توجه به شرایط موجود علاوه بر فروش اعتباری، به خریداران خردتر نیز رجوع کرده و حتی به این خریداران تسهیلات اعتباری نیز پیشنهاد کنند.

به گفته شهرآئینی، صندوق ضمانت صادرات ایران در نظر دارد با پوشش ریسک هایی که متوجه حوزه صنعت و معدن است، به تداوم صادرات این بخش کمک کند؛ وی همچنین اعلام کرد: محدودیتی برای انواع صنایع در برخورداری از خدمات صندوق ضمانت وجود ندارد و همه بخش های صادراتی کشور می توانند مشمول و برخوردار از خدمات صندوق باشند؛ اولویت بندی خاصی برای این منظور در نظر گرفته نشده اما در نهایت صادرات محصولات با ارزش افزوده بالاتر اولویت خواهند داشت.

تاریخ:
1398/03/08
تعداد بازدید:
307
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:4 تعداد کل امتیازها:1

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
تماس با ما
تهران، میدان آرژانتین، خیابان احمد قصیر، خیابان شانزدهم، شماره 5
تلفن: (6 خط) 88733370-021
فکس: 88733376-021
ایمیل: Info@egfi.org
ساعات و روزهای کاری: ساعت 8 الی 16 روزهای شنبه الی چهارشنبه  
اشتراک خبرنامه
اطلاعات شما محرمانه خواهد ماند.
logo-samandehi
کلیه حقوق نزد صندوق ضمانت صادرات ایران محفوظ می باشد.
Powered by DorsaPortal