۱۳۹۹ جمعه ۲۴ مرداد
رکورد شکنی صندوق ضمانت صادرات ایران در عملکرد 5 ماهه

رئیس هیات مدیره ومدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران گفت:ظرف 5 ماه اول سال جاری در حدود یک میلیارد دلار از صادرات غیر نفتی کشور تحت پوشش صندوق قرار گرفته که بیشتر از کل عملکرد سال 1394 است .

به گزارش روابط عمومی صندوق ضمانت صادرات ایران ، افروز بهرامی در نشست هم اندیشی افزایش حمایت های صادراتی در شرایط تحریم که با حضور قائم مقام وزیرصنعت ،معدن وتجارت در امور بازرگانی و جمعی از صادرکنندگان برگزار شد، افزود:رشد 60 درصدی عملکرد صندوق در سال جاری به دلیل افزایش تقاضای پوشش ناشی از ریسک های تحریم ، متنوع سازی سبد خدمات و محصولات بیمه ای و تضمین متناسب با نیازهای روز صادرات کشور و اطلاع رسانی گسترده خدمات و ایجاد تنوع در مشتریان جدید بوده است .

وی ابراز امیدواری نمود این صندوق تا پایان سال بالغ بر 2/5 میلیارد دلار از صادرات غیر نفتی کشور را تحت پوشش و حمایت خود قراردهد .

بهرامی ، چالش اصلی این صندوق را در حال حاضر کمبود سرمایه عنوان کرد و از عزم مجلس و دولت برای تقویت بنیه مالی این نهاد حاکمیتی در سال جاری به میزان حداقل 200 میلیون دلار خبر داد .

وی با اشاره به سرمایه موسسات همسایه که بعضا تا 40 برابر صندوق است ، استانداردهای بین المللی کفایت سرمایه را مانعی برای گسترش ریسک پذیری بیشتر اعلام نمود .

مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران ادامه داد: نگرانی عمده صادرکنندگان ریسک های سیاسی و تجاری است که هرکدام از این ریسک ها رخ دهد بازگشت وجوه حاصل از صادرات را با مشکل مواجه می کند و در همه جای دنیا موسسات بیمه اعتبار صادراتی برای این منظور ایجاد شده است .

بهرامی گفت: در کشور نیز در سال 1352 صندوق ضمانت صادرات ایران با عنوان حمایت از صادرات تاسیس شد و امروز با توجه به ریسک های موجود خدمات صندوق برای متقاضیان اهمیت بیشتری پیدا کرده است.

وی ادامه داد: در جهان وایران در نیم قرن اخیر دستخوش تحولات زیادی از قبیل فرآیندهای صادرات، قوانین تجارت،کسب و کار، ورود کالا وخدمات جدید استارتاپی ودانش بینیان بوده است که نیازمند قوانین متناسب با آنها می باشد.

مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران اظهارداشت: در قانون سال 52 صندوق بخش عمده ریسک های سیاسی و تجاری اهمیت خود را داشته ولی به واسطه شرایط جدید رقابتی ومحدودیتهای ایران ریسک های جدیدی در حوزه صادرات ایجاد شده است در حالی که اساسنامه صندوق در 46 سال گذشته به رغم تغییر در شرایط حوزه صادراتی تغییر نداشته است.

بهرامی خاطر نشان کرد: در این دوره تلاش شده تا فرآیندهای جدیدی برای هموار کردن مسیر صادرکنندگان از طریق صندوق در دستور کار قرار گیرد و محصولات جدید را متناسب با شرایط جدید تعریف کرده ایم .

وی ابراز امیدواری کرد با اجرایی شدن پیشنهادات مطرح شده در این نشست که با حضور خبرگان صادراتی کشور نهایی می گردد . بخشی از مشکلات صادراتی در شرایط امروز کشور مرتفع گردد.

تاریخ:
1398/06/06
تعداد بازدید:
469
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:3 تعداد کل امتیازها:3

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
تماس با ما
تهران، میدان آرژانتین، خیابان احمد قصیر، خیابان شانزدهم، شماره 5
تلفن: (6 خط) 88733370-021
فکس: 88733376-021
ایمیل: Info@egfi.org
ساعات و روزهای کاری: ساعت 8 الی 16 روزهای شنبه الی چهارشنبه  
اشتراک خبرنامه
اطلاعات شما محرمانه خواهد ماند.
logo-samandehi
کلیه حقوق نزد صندوق ضمانت صادرات ایران محفوظ می باشد.
Powered by DorsaPortal