۱۳۹۹ چهارشنبه ۱۸ تير
حمایت صندوق ضمانت صادرات ایران از واحد های تولیدی و صادراتی آستان قدس رضوی

صندوق ضمانت صادرات ایران و سازمان اقتصادی آستان قدس رضوی در راستای رشد وتوسعه اقتصادی کشور و افزایش ظرفیت ها در جهت توسعه صادرات تفاهم نامه همکاری امضاء کردند.

به گزارش روابط عمومی صندوق ضمانت صادرات ایران ، افروز بهرامی در دیدار با سید رضا فاطمی امین ، مدیرعامل سازمان اقتصادی رضوی گفت: نقش اصلی صندوق حمایت، ترغیب و تقویت صادرات و سرمایه گذاری برون مرزی از طریق بیمه کردن معاملات تجاری و در پاره ای موارد کمک و تسهیل مالی واحد های صادراتی است.

وی با ارائه گزارشی از خدمات قابل ارائه از سوی صندوق ، ادامه داد: در شرایط فعلی کشورکه فشارهای تحریمی صادرات کشور را با تنگناها و ریسک های مختلف مواجه نموده تلاش دارد به عنوان سپر دفاعی مسیر صادرات را برای صادرکنندگان تسهیل کند .

مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران با اشاره به مزایای استفاده از خدمات صندوق های ضمانت صادرات، افزود: مؤسسات بیمه اعتبار صادراتی ازطریق سازوکار مدیریت ریسک، مزیتهایی را برای فعالان عرصه تجارت و صادرات می نماید.

بهرامی، آرامش خیال صادرکنندگان از وصول مطالبات خارجی از طریق پوشش ریسکهای سیاسی و تجاری؛ ارتقاء قدرت ریسک پذیری صادر کنندگان ایرانی با سایر رقبا و فروشندگان/پیمانکاران سایر کشورها؛ جمع آوری و بروزآوری اطلاعات و مستندات قابل اتکاء در مورد وضعیت اعتبار طرفهای تجاری خارجی را از جمله مزیت های استفاده از خدمات صندوق برشمرد.

سید رضا فاطمی امین، مدیرعامل سازمان اقتصادی رضوی نیر در این نشست گفت: آستان قدس رضوی مجموعه های مختلفی در بخش های کشاورزی ، پتروشیمی و ... دارد و با حمایت صندوق می تواند حجم تعاملات و صادرات آن را افزایش دهد.

توسعه صادرات و حضور در بازارهای جهانی از طریق هدایت بازرگانان فعال حاضر در مجموعه آستان قدس به صندوق جهت استفاده از خدمات بیمه ای، ضمانتی صندوق و افزایش رقابت پذیری شرکتهای موصوف در بازارهای هدف صادراتی مهمترین هدف امضای این تفاهم نامه است .

تاریخ:
1398/07/07
تعداد بازدید:
490
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:2 تعداد کل امتیازها:2

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
تماس با ما
تهران، میدان آرژانتین، خیابان احمد قصیر، خیابان شانزدهم، شماره 5
تلفن: (6 خط) 88733370-021
فکس: 88733376-021
ایمیل: Info@egfi.org
ساعات و روزهای کاری: ساعت 8 الی 16 روزهای شنبه الی چهارشنبه  
اشتراک خبرنامه
اطلاعات شما محرمانه خواهد ماند.
logo-samandehi
کلیه حقوق نزد صندوق ضمانت صادرات ایران محفوظ می باشد.
Powered by DorsaPortal