۱۳۹۹ چهارشنبه ۱۸ تير
خدمات صندوق ضمانت راهگشای رونق صنعت فرش دستباف است

رئیس هیات مدیره ومدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران با اشاره به قدمت واهمیت صادرات فرش کشور ، گفت: خدمات ومحصولات صندوق می تواند راهگشای رونق تولید وصادرات فرش دستباف کشور باشد.

به گزارش روابط عمومی صندوق ضمانت صادرات ایران، افروز بهرامی در دیدار با رئیس مرکز ملی فرش و اعضای اتحادیه تولید کنندگان و صادرکنندگان فرش ایران افزود: نگرانی عمده صادرکنندگان این بخش بازگشت مطالبات به دلیل ریسک های سیاسی و تجاری است که در این خصوص صندوق ضمانت نقش مهمی را بازی می کند .

وی ادامه داد: در شرایط تحریم که بانکها قادر به صدور ال سی نیستند، بیمه نامه های صندوق ضمانت صادرات به عنوان جایگزین ال سی تنها راه حل برای عبور از این موضوع است.

مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران با اشاره به اینکه صندوق در کنار دولت تلاش دارد تا حمایت های بیشتری از صادرکنندگان داشته باشد، اظهارداشت: صادرات فرش کشور به صورت قدیمی و سنتی صورت می گیرد و صادرکنندگان می توانند با بهره گیری از محصولات و خدمات صندوق در بازارهای جهانی بهتر ظاهر شوند .

بهرامی با اشاره به اینکه با استفاده از پوشش های بیمه ای صندوق در شیوه حساب باز ( اپن اکانت ) صادرکنندگان می توانند فروش خود را به صورت اعتباری انجام دهند، گفت: پوشش های صندوق در حوزه بیمه نامه ها جایگزین بسیار مناسبی برای اعتبارات اسنادی است .

وی ضمن اعلام آمادگی از صادرکنندگان خواست در صورتی که پیشنهاد و راهکاری در جهت هرچه بیشتر شدن ارائه خدمات وتسهیل روند صادرات دارند را به صندوق ارائه دهند تا پس از بررسی و در حوزه قوانین ومقررات مورد استفاده قرار گیرد .

فرشته دستپاک ، رئیس مرکز ملی فرش ایران نیز در این دیدار با اشاره به مشکلات و دغدغه های صادرکنندگان فرش دستباف گفت: در تلاش هستیم تا با بهره گیری از خدمات صندوق ضمانت صادرات در جهت رونق تولید وصادرات فرش حرکت کنیم .

وی با اشاره به اینکه صنعت فرش کشور از قدیمی ترین صنایع مادربه حساب می آید، ابراز امیدواری کرد تا با استفاده از ظرفیت و توان صندوق اقدامات شایسته تری برای رونق صنعت فرش کشور صورت پذیرد.

در این نشست تعدادی از صادرکنندگان مشکلات و دغدغه های خود را در زمینه صادرات فرش دستباف اعلام کردند که مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ضمن پاسخگویی راهکارهای لازم برای حل مشکلات را بیان کردند.

تاریخ:
1398/09/27
تعداد بازدید:
361
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
تماس با ما
تهران، میدان آرژانتین، خیابان احمد قصیر، خیابان شانزدهم، شماره 5
تلفن: (6 خط) 88733370-021
فکس: 88733376-021
ایمیل: Info@egfi.org
ساعات و روزهای کاری: ساعت 8 الی 16 روزهای شنبه الی چهارشنبه  
اشتراک خبرنامه
اطلاعات شما محرمانه خواهد ماند.
logo-samandehi
کلیه حقوق نزد صندوق ضمانت صادرات ایران محفوظ می باشد.
Powered by DorsaPortal