۱۴۰۰ پنج شنبه ۷ مرداد
مدیر عامل صندوق ضمانت صادرات ایران در همایش تجلیل از صادرکنندگان نمونه استان اصفهان

بیمه نامه های صندوق ضمانت صادرات در شرایط تحریم تنها راه حل جایگزین LC در نظام تجارت جهانی است

باید از ریسک های سیاسی و تجاری موجود در روند کاری صادرکنندگان بکاهیم

مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات گفت: ضمانت صادرات با تکیه بر بانک های اطلاعاتی خود، اطلاعات اعتبار سنجی صادرات را در اختیار صادرکنندگان قرار می دهد تا ریسک فعالیت صادرکنندگان به کمترین حد ممکن برسد.

به گزارش شاتا، افروز بهرامی در همایش تجلیل از صادرکنندگان نمونه استان اصفهان، بیان کرد: توسعه و حمایت از صادرات غیر نفتی باعث رونق تولید و اشتغال در کشور می شود و در اسناد بالادستی اقتصادی ما نیز بر ضرورت صادرات غیرنقتی تاکید شده است.

وی با بیان اینکه چالش های زیادی در راه صادرات کشور همچون محدودیت های بانکی و ارزی وجود دارد، تصریح کرد: متاسفانه تنها 2 درصد مانده تسهیلات بانک ها به صادرات اختصاص می یابد و به همین جهت همه باید برای بسیج کردن امکانات برای توسعه صادرات غیر نفتی هماهنگی داشته باشیم.

مدیرعامل صندوق حمایت از صادرات با اعلام اینکه صنعتگران ما برای ورود به بازار های بین المللی و رقابت با رقبای قدرتمند مشکلات زیادی دارند، گفت: سهم بسیار ناچیزی از صادرات غیر نفتی در دنیا داریم و با توجه به ظرفیت های ملی ایران این میزان به هیچ وجه قابل قبول نیست و باید به این حوزه بیشتر توجه شود.

بهرامی در ادامه بیان کرد: هرچه ساختار اقتصادی کشور هایی که مقصد صادرات ما هستند منسجم تر باشد، تحریم بر آنها تاثیرات بیشتری خواهد داشت و از این رو شاهد افزایش صادرات سنتی به افغانستان و عراق و کاهش صادرات به کشوری همچون کره جنوبی هستیم.

باید از ظرفیت اقتصادی 16 استان مرزی کشورمان به صورت ویژه در صادرات استفاده کنیم

وی با تاکید بر اینکه باید از ظرفیت اقتصادی 16 استان مرزی کشورمان به صورت ویژه در صادرات استفاده کنیم، اضافه کرد: دولت در برخی از موارد مدیریت ریسک صادرات را به صورت جدی حمایت کرده است، رتبه ریسک ورود به بازار کشور های همسایه بسیار بالا است و در این راستا حمایت از خدمات صندوق ضمانت صادرات بیش از پیش معنا پیدا می کند.

باید از ریسک های سیاسی و تجاری موجود در روند کاری صادرکنندگان بکاهیم

مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات گفت: ریسک های سیاسی و تجاری اگر در روند کاری صادرکنندگان صورت بگیرد موجب تضعیف قدرت اقتصادی آنها خواهد شد و بر این اساس باید از ریسک های سیاسی و تجاری موجود در روند کاری صادرکنندگان بکاهیم.

بهرامی بیان کرد: صندوق ضمانت صادرات با تکیه بر بانک های اطلاعاتی خود، اطلاعات اعتبار سنجی صادرات را در اختیار صادرکنندگان قرار می دهد تا ریسک فعالیت صادرکنندگان به کمترین حد ممکن برسد یا حتی فعالان صنعتی بتوانند محصولات خود را به صورت اعتباری به فروش برسانند.

بیمه نامه های صندوق ضمانت صادرات در شرایط تحریم تنها راه حل جایگزین LC در نظام تجارت جهانی است

وی گفت: بیمه نامه های ما در شرایط تحریم تنها راه حل جایگزین LC در نظام تجارت جهانی است.

تاریخ:
1398/09/30
تعداد بازدید:
1526
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:4 تعداد کل امتیازها:1

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
تماس با ما
تهران، میدان آرژانتین، خیابان احمد قصیر، خیابان شانزدهم، شماره 5
تلفن: (6 خط) 88733370-021
فکس: 88733376-021
ایمیل: Info@egfi.org
ساعات و روزهای کاری: ساعت 6:30 الی 13:30 روزهای شنبه الی چهارشنبه  
اشتراک خبرنامه
اطلاعات شما محرمانه خواهد ماند.
logo-samandehi
کلیه حقوق نزد صندوق ضمانت صادرات ایران محفوظ می باشد.
Powered by DorsaPortal