۱۳۹۹ يکشنبه ۱۱ خرداد
افزایش سقف پوشش بیمه نامه های صندوق ضمانت صادرات ایران در شرایط کرونا

صندوق ضمانت صادرات ایران در راستای توسعه صادرات کشور و با توجه به ضرورت حمایت از صادرکنندگان آسیب دیده از بحران ویروس کرونا سقف پوشش بیمه نامه های صادراتی را افزایش داد.

به گزارش روابط عمومی صندوق ضمانت صادرات ایران، با توجه به تصمیم هیات مدیره صندوق، ضمن افزایش 5 درصدی پوشش بیمه نامه ها در شرایط فعلی ریسک های سیاسی از 95 درصد به 100 درصد و ریسک های تجاری از 90 درصد به 95 درصد افزایش می یابد.

همچنین براساس مصوبه دیگری مهلت سقف های اعتباری تعیین شده برای خریداران خارجی و سقف های اعتباری صادرکنندگان متقاضی استفاده از خدمات ضمانت نامه ای افزایش یافت .

هیات مدیره صندوق ضمانت صادرات ایران در تصمیم دیگری تمهیدات لازم حهت تمدید ضمانت نامه های سررسید شده و امهال بدهی صادرکنندگان به صندوق را فراهم نمود .

گفتنی است صندوق ضمانت صادرات ایران به منظور تحقق جهش تولید بسته حمایتی را در جهت کاهش آثار زیان بار تحریم برای سال جاری طراحی نموده که پوشش 2.3 میلیارد دلاری ریسک صادراتی کالاها ، پوشش 700 میلیون دلاری ضمانت نامه های اعتبار صادراتی و صدور ضمانت نامه های مستقیم مورد نیاز پیمانکاران برای ورود به مناقصات خارجی بخشی از این بسته حمایتی است .

همچنین همکاری برای اجرای کامل بسته حمایت از صادرات ابلاغی سال 98 و پرداخت یارانه کارمزد /حق بیمه به صادرکنندگان، تجهیز منابع مالی جدید برای صادرات و همکاری با موسسات همتا برای طراحی جانشین محصولات بانکی در شرایط تحریم را می توان از جمله ابزارهای این بسته حمایتی برشمرد.

تاریخ:
1399/01/27
تعداد بازدید:
264
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
تماس با ما
تهران، میدان آرژانتین، خیابان احمد قصیر، خیابان شانزدهم، شماره 5
تلفن: (6 خط) 88733370-021
فکس: 88733376-021
ایمیل: Info@egfi.org
ساعات و روزهای کاری: ساعت 8 الی 16 روزهای شنبه الی چهارشنبه  
اشتراک خبرنامه
اطلاعات شما محرمانه خواهد ماند.
logo-samandehi
کلیه حقوق نزد صندوق ضمانت صادرات ایران محفوظ می باشد.
Powered by DorsaPortal