۱۳۹۹ يکشنبه ۹ آذر
وظیفه صندوق ضمانت صادرات پوشش ریسک صادراتی می باشد/ تلاش صندوق ضمانت صادرات جهت ایجاد کارگزاری در 21 استان کشور

مدیر عامل صندوق ضمانت صادرات ایران گفت: وظیفه صندوق ضمانت صادات پوشش ریسک صادراتی بوده و این صندوق در تلاش برای ایجاد 21 کارگزاری در استانهای کشور می باشد.

به گزارش روابط عمومی صندوق ضمانت صادرات ایران، افروز بهرامی در جلسه با فعالین اقتصادی، صادرکنندگان و اعضا هیات رییسه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی زاهدان با اشاره به ریسک بالای صادرات در شرایط تحریم، استقبال صادرگنندگان را از این صندوق مثبت ارزیابی کرد.

وی ریسک های سیاسی و تجاری تاثیر گذار در روند صادرات را از نگرانی های عمده صادرکنندگان دانست و گفت: برای رفع این نگرانی و حمایت و توسعه فعالیت های صادراتی شرکت های بیمه اعتبار صادراتی ایجاد شده که به حمایت دولت متکی است.

بهرامی وظیفه صندوق ضمانت صادرات را پوشش ریسک صادراتی کشور دانست و گفت: امروز تحریم ریسک بیشتری را برای صادرکننده هدف قرار داده؛ از طرفی کشورهای همسایه نیز پر ریسک هستند و لذا خدمات این صندوق در شرایط کنونی ارزش بیشتری یافته و با استقبال صادرکنندگان رو به رو است.

مدیر عامل صندوق ضمانت صادرات ایران از تلاش این صندوق برای فعال کردن کارگزاری در 21 استان متذکر شد و افزود: صادرکننده ها شناسایی شده و معرفی می شوند و در صورت علاقمندی برای استفاده از بیمه نامه های صندوق اقدامات اولیه در استان مربوط انجام میشود.

افروز بهرامی در ادامه گفت: یکی از بندهای توافق، اطلاع رسانی از طریق استانداری و اتاق ها به صادرکننده هاست؛ در عین حال کارگاه های آموزشی به صورت ماهانه و در سفر به استان ها برگزار می شود.

بهرامی با اشاره به کاهش بروکراسی اداری و افزایش شفافیت در قالب برنامه های این صندوق افزود: تلاش داریم 80 درصد خدمات را به صورت الکترونیک ارائه دهیم.

وی با اشاره به خدمات ویژه این صندوق برای صادرکننده ها بیان کرد: بیمه نامه های صندوق با کارمزدهای تخفیفی اعطا می شود و به کشور خریدارِ محصول صادرکننده، بستگی دارد؛ لذا بیمه نامه بعد از صدور، نگرانی صادرکننده را برطرف می نماید.

وی افزود: برای خواب سرمایه صادرکنندگان نیز چاره اندیشی شده و اسناد تجاری صادرکنندگان قابل خرید توسط این صندوق می باشد.

عبدالحکیم ریگی «رئیس اتاق بازرگانی زاهدان»نیز در این جلسه گفت: بنای صندوق ضمانت صادرات ایران این است بتواند منابع در اختیار خود را به منظور حمایت هر چه بیشتر از صادرکنندگان در بازارهای هدف صادراتی اختصاص دهد که بر این اساس، با تلاش کنفدراسیون صادرات ایران و کمیسیون توسعه صادرات اتاق بازرگانی ایران، فعالان تجاری کشور شناسایی و برای برخورداری از منابع مالی این صندوق معرفی خواهند شد.

رئیس اتاق بازرگانی زاهدان در ادامه گفت :جهت بهره مندی تجار و صادرکنندگان سیستان و بلوچستان از خدمات این صندوق کارگزاری نمایندگی آن در استان باید راه اندازی شود و اتاق بازرگانی زاهدان آمادگی دارد شعبه کارگزاری صندوق ضمانت صادرات در استان را راه اندازی نماید.

 
 
 
تاریخ:
1399/05/11
تعداد بازدید:
617
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:5 تعداد کل امتیازها:1

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
تماس با ما
تهران، میدان آرژانتین، خیابان احمد قصیر، خیابان شانزدهم، شماره 5
تلفن: (6 خط) 88733370-021
فکس: 88733376-021
ایمیل: Info@egfi.org
ساعات و روزهای کاری: ساعت 8 الی 16 روزهای شنبه الی چهارشنبه  
اشتراک خبرنامه
اطلاعات شما محرمانه خواهد ماند.
logo-samandehi
کلیه حقوق نزد صندوق ضمانت صادرات ایران محفوظ می باشد.
Powered by DorsaPortal