۱۳۹۹ يکشنبه ۱۰ اسفند
پوشش صادرات به اوراسیا تا سقف 800 میلیون دلار توسط صندوق ضمانت صادرات ایران

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران از آمادگی این صندوق برای پشتیبانی از توسعه صادرات و سرمایه گذاری ایران در کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا خبر داد.

سیدعبدالله سجادی در نشست دیپلماسی اقتصادی ایران و اوراسیا  با اشاره به محدودیت سیستم بانکی کشور در روابط کارگزاری با بانکهای خارجی به دلیل تحریم های ظالمانه آمریکا،اظهار داشت :صدورضمانت نامه های متقابل با کمک موسسات همتا از راهبردهای جدید این نهاد حمایتی در جهت ایجاد امنیت تجارت خارجی است .

وی با اشاره به اینکه از 5 کشورعضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا بجز قرقیزستان سایر کشورها دارای صندوق ضمانت صادرات ملی هستند، ازانعقاد تفاهم نامه همکاری میان صندوق ضمانت صادرات ایران با این موسسات برای تسهیل جریان تجاری، سرمایه گذاری میان کشورمان با اوراسیا خبرداد و همکاری این نهادها را راهکار مناسب برای پر کردن خلاء روابط بانکی کشور با اوراسیا عنوان کرد .

رئیس هیات مدیره ومدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران با اشاره به اختصاص 800 میلیون دلار سقف پوشش برای 5 کشور روسیه ، قزاقستان ، ارمنستان ، قرقیزستان و بلاروس ، افزود: حمایت و پشتیبانی از صادرات از طریق پوشش ریسک های سیاسی وتجاری اوراسیا در اولویت کاری این صندوق قرار خواهد گرفت .

سجادی افزود: علی رغم اختصاص سقف تعیین شده 800 میلیون دلار متاسفانه میزان استفاده تجار کشور از این خدمات تاکنون قابل توجه نبوده است.

رئیس هیات مدیره ومدیر عامل صندوق ضمانت صادرات ایران با اشاره به وجود تفاهم نامه های همکاری صندوق ضمانت صادرات ایران  با موسسات متناظر در روسیه موسوم به اگزیار ، قزاقستان موسوم به قزاق اکسپوت ، ارمنستان  EIAA  و بلاروس موسوم به اگزیم گارانت، اجرایی سازی تفاهم نامه های مذکور را در جهت پیشبرد دیپلماسی اقتصادی با منطقه اقتصادی اوراسیا از برنامه های آتی این نهاد مالی و بیمه ای عنوان کرد .

شایان ذکر است نشست دیپلماسی اقتصادی ایران واوراسیا با شرکت سفرای کشور و دیپلمات های کشورهای روسیه ، قزاقستان ، بلاروس ، ارمنستان و قرقیزستان و رضا اردکانیان ، وزیر نیرو ، زادبوم ، رئیس سازمان توسعه تجارت و مقامات عالی رتبه اقتصادی در محل همایش های رایزن در حال برگزاری است .

تاریخ:
1399/11/08
تعداد بازدید:
249
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:4 تعداد کل امتیازها:1

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
تماس با ما
تهران، میدان آرژانتین، خیابان احمد قصیر، خیابان شانزدهم، شماره 5
تلفن: (6 خط) 88733370-021
فکس: 88733376-021
ایمیل: Info@egfi.org
ساعات و روزهای کاری: ساعت 8 الی 16 روزهای شنبه الی چهارشنبه  
اشتراک خبرنامه
اطلاعات شما محرمانه خواهد ماند.
logo-samandehi
کلیه حقوق نزد صندوق ضمانت صادرات ایران محفوظ می باشد.
Powered by DorsaPortal