۱۴۰۰ دوشنبه ۲۷ ارديبهشت
رشد 43 درصدی پوشش های صادرات در ده ماهه سال جاری

صندوق ضمانت صادرات ایران از ابتدای سال جاری تاکنون ( 10 ماهه) معادل 3.06 میلیارد دلار پوششهای صادراتی ارائه نموده که در مقایسه با مدت مشابه یکساله گذشته که 2.645 میلیارد دلار بوده رشد 43 درصدی را نشان می دهد .

به گزارش روابط عمومی صندوق ضمانت صادرات ایران حجم 3.06 میلیارد دلاری پوشش های صادراتی در دوره 10 ماهه سال جاری بوده است که با احتساب دو ماهه باقیمانده سال جاری قطعا این میزان از پوششها از 43 درصد فراتر خواهد رفت .

همچنین میزان صدور انواع بیمه نامه های اعتبار صادراتی این موسسه از ابتدای سال جاری تاکنون ( 10 ماهه) به میزان 2.575 میلیون دلار بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 51 درصدی را نشان می دهد .

ضمنا ضریب پوشش صادرات ( سهم پوشش صندوق از صادرات غیر نفتی ) در سال گذشته 6.4 درصد بوده که در سال جاری به 10 درصد رسیده است و این درحالی است که متوسط این ضریب درموسسات همتای صندوق در کشورهای توسعه یافته 2 درصد بوده ودر کشور ترکیه به عنوان رقیب صادراتی 7 درصد می باشد .

شایان ذکر است میزان پوشش های صندوق در طول ماه های آذرتا بهمن ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد قابل قبولی را داشته و حجم کلی پوشش های صندوق از طریق صدور بیمه نامه وضمانت نامه اعتباری 30 درصد رشد را نشان می دهد .

صندوق ضمانت صادرات ایران به عنوان تنها موسسه بیمه اعتبار صادراتی در شرایطی که مشکلات عدیده ای روابط بانکی و بیمه ای ناشی از تحریم ها ، فشار اقتصادی و بیماری کرونا تاثیر نامطلوبی بر روابط تجاری کشور با بازارهای خارجی ایجاد کرده با طراحی محصولات جایگزین تلاش کرده خلاء های بانک های ایرانی و تجارت خارجی را تاحدود قابل توجهی مرتفع نماید .

تاریخ:
1399/11/21
تعداد بازدید:
431
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
تماس با ما
تهران، میدان آرژانتین، خیابان احمد قصیر، خیابان شانزدهم، شماره 5
تلفن: (6 خط) 88733370-021
فکس: 88733376-021
ایمیل: Info@egfi.org
ساعات و روزهای کاری: ساعت 8 الی 16 روزهای شنبه الی چهارشنبه  
اشتراک خبرنامه
اطلاعات شما محرمانه خواهد ماند.
logo-samandehi
کلیه حقوق نزد صندوق ضمانت صادرات ایران محفوظ می باشد.
Powered by DorsaPortal