۱۴۰۰ دوشنبه ۲۷ ارديبهشت
درهای صندوق برای تمامی صادرکنندگان کشور از کوچک تا بزرگ باز است

رئیس هیات مدیره ومدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران گفت: درهای صندوق برای تمامی صادرکنندگان کشور از کوچک تا بزرگ با هرمقیاس و در هرصنف گشوده است هرچند سیاست ما در صندوق این است که صادرکنندگان کوچک و متوسط را که کمتر برخوردار هستند با اولویت بیشتری تحت پوشش حمایت قراردهیم.

به گزارش روابط عمومی صندوق ضمانت صادرات ایران سید عبدالله سجادی در مراسم روز ملی صادرات و تجلیل از تعدادی از صادرکنندگان استان کرمان که با حضور استاندار کرمان ، نمایندگان استان در مجلس و جمعی از صادرکنندگان برگزارشد، افزود: در کشوری که صادرات محورو موتور رشد اقتصادی برپایه صادرات تنظیم شده است ، سیاست های اقتصادی شامل سیاست های تجاری ،ارزی و پولی با محوریت سیاست های صادراتی تنظیم می شود و این رویکرد باید در کشور تقویت شود.

وی ادامه داد: پشتیبانی مالی و بیمه ای از صادرات حیاتی است و یکی از ارکان این حمایت ها خدماتی است که صندوق ضمانت صادرات ایران ارائه می دهد.

مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران اظهارداشت: این موسسه زیر نظر وزارت صمت وظیفه دارد با ایجاد امنیت برای صادرات کشوراز طریق پوشش ریسک های تجاری و سیاسی صادرات دغدغه صادرکنندگان را در برابر مخاطراتی که خارج از کنترل آنان است برطرف کند تا صادرکنندگان با خیال آسوده به بازاریابی و بازارگشایی بپردازند.

وی افزود: در 10 ماهه سال جاری صندوق حدود 2/8 میلیارد دلار از صادرات کشور را تحت پوشش قرارداده که معادل 10 درصد صادرات کشور است ودر سطح استاندارد جهانی قراردارد و نسبت به مدت مشابه سال قبل 43 درصد رشد داشته است.

مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران گفت: استان کرمان در زمره قطب های صادراتی کشور است و حضور در این استان به عنوان اولین سفر استانی بنده در مسئولیت جدید را به فال نیک گرفته و اعلام آمادگی صندوق برای حمایت هرچه بیشتر صادرات در این استان را اعلام می کنم .

سجادی افزود: در حال حاضراستان کرمان ششمین استان برخوردار از خدمات صندوق است که ظرف سالهای اخیر 210 میلیون دلار پوشش های صادراتی توسط صندوق برای استان ارائه شده است و از لحاظ پرداخت خسارت این استان رتبه دوم پرداخت حدود 50 میلیون دلار توسط صندوق را به خود اختصاص داده است.

وی ادامه داد: انتظار داریم تعداد بیشتری از صادرکنندگان استان از خدمات صندوق بهره مند شوند واز این تریبون اعلام می کنم صندوق سقف 100 میلیون دلار برای خدمات صادراتی به این استان برای سال آینده تعیین می کند که در صورت استفاده افزایش خواهد یافت .

مدیرعامل صندوق اظهارداشت: از آقای دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس تقاضا داریم به رفع چلش های قانونی صندوق از جمله معافیت از مالیات بر ارزش افزوده و کمک به افزایش سرمایه صندوق حمایت نمایند.

سجادی گفت: انشاالله تا پایان سال 200 میلیون یورو افزایش سرمایه صندوق محقق خواهد شد که ظرفیت ریسک پذیری صندوق را تا 5 میلیارد دلار افزایش خواهد داد .

تاریخ:
1399/11/30
تعداد بازدید:
472
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:4 تعداد کل امتیازها:2

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
تماس با ما
تهران، میدان آرژانتین، خیابان احمد قصیر، خیابان شانزدهم، شماره 5
تلفن: (6 خط) 88733370-021
فکس: 88733376-021
ایمیل: Info@egfi.org
ساعات و روزهای کاری: ساعت 8 الی 16 روزهای شنبه الی چهارشنبه  
اشتراک خبرنامه
اطلاعات شما محرمانه خواهد ماند.
logo-samandehi
کلیه حقوق نزد صندوق ضمانت صادرات ایران محفوظ می باشد.
Powered by DorsaPortal