۱۴۰۰ دوشنبه ۲۷ ارديبهشت
رکورد شکنی صندوق ضمانت صادرات ایران در سال 1399

صندوق ضمانت صادرات ایران در راستای تحقق شعار سال گذشته ودر جهت جهش تولید و توسعه صادرات در سال 1399علیرغم فشارهای اقتصادی و تحریم های ظالمانه، رکورد پوشش های تجاری و سیاسی را در کشورشکست .

به گزارش روابط عمومی صندوق ضمانت صادرات ایران این صندوق در سال گذشته، با رکورد سه میلیارد و پانصد وشصت وسه میلیون دلار بالاترین میزان پوشش ریسک های سیاسی و تجاری صادرکنندگان در کشور را طی ادوار گذشته فعالیت 50 ساله خود به ثبت رساند که نسبت به سال پیش از آن رشد 35 درصدی را نشان می دهد .

پیش از آن رکورد پوشش های صادراتی صندوق ضمانت صادرات ایران مربوط به سال 1388 بود که حدود سه میلیارد و200 میلیون دلار پوشش های صادراتی ارائه شده بود.

همچنین ضریب پوشش صادرات (سهم پوشش صندوق از صادرات غیرنفتی) در12ماهه سال 1399، به 10% رسید که بالاتر از متوسط این شاخص در میان کشورهای اسلامی و در حال توسعه به شمار می رود .

صندوق ضمانت صادرات ایران در سال گذشته معادل 5/10 میلیون دلار خسارت به صادرکنندگان در جهت تسهیل روند صادراتی آنان پرداخت نمود و 3/7 میلیون دلارنیز میزان بازیافت خسارت در سال گذشته بوده است.

برنامه های عملیاتی سال 1400 صندوق ضمانت صادرات ایران با توجه به شعار تولید، پشتیبانی ها ، مانع زدائی ها در نظر دارد با تمرکز بر توانمند سازی صادرکنندگان خرد ومتوسط شرکتها مدیریت صادرات و کمک به ظرفیت سازی های جدید صادراتی، خدمات هرچه بهترو متنوع تری را به فعالان اقتصادی ارائه دهد .

صندوق ضمانت صادرات ایران به عنوان تنها موسسه بیمه‌اعتبار‌ صادراتی‌(ECA) ایران که همتای موسساتی نظیر ساچه ایتالیا، هرمس آلمان و سایناشور چین می‌باشد با صدور انواع بیمه‌نامه و ضمانت‌نامه‌های اعتباری نقش مهمی در توسعه صادرات غیرنفتی ایفا می‌نماید.

در شرایطی که مشکلات عدیده روابط بانکی و بیمه‌ای ناشی از تحریمهای ناعادلانه ایالات متحده آمریکا، تاثیر نامطلوبی بر روابط تجاری کشور با بازارهای خارجی ایجاد نموده است، این صندوق دستاوردهای مهمی در طی سالهای دولت تدبیر و امید به ویژه در سال 1399 کسب نموده و به میزان قابل توجهی، با طراحی محصولات جایگزین، خلا حضور بانکهای ایرانی در تجارت خارجی را مرتفع نموده است. هر چند این موضوع برای در امان ماندن از تحریمهای آمریکا کمتر رسانه ای شده و تنها فعالان عرصه صادرات از آن اطلاع یافته اند.

تاریخ:
1400/02/06
تعداد بازدید:
242
منبع:
روابط عمومی صندوق ضمانت صادرات ایران
امتیازدهی
میانگین امتیازها:3 تعداد کل امتیازها:3

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
تماس با ما
تهران، میدان آرژانتین، خیابان احمد قصیر، خیابان شانزدهم، شماره 5
تلفن: (6 خط) 88733370-021
فکس: 88733376-021
ایمیل: Info@egfi.org
ساعات و روزهای کاری: ساعت 8 الی 16 روزهای شنبه الی چهارشنبه  
اشتراک خبرنامه
اطلاعات شما محرمانه خواهد ماند.
logo-samandehi
کلیه حقوق نزد صندوق ضمانت صادرات ایران محفوظ می باشد.
Powered by DorsaPortal