۱۴۰۰ پنج شنبه ۷ مرداد
پیام تبریک مدیر عامل صندوق ضمانت صادرات ایران به مناسبت روز ملی صنعت و معدن
ریس هیات مدیره و مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران در پیامی روز ملی صنعت و معدن را به دست اندرکاران این حوزه تبریک گفت بنا بر گزارش روابط عمومی صندوق ضمانت صادرات ایران ،در پیام سید عبدالله سجادی آمده است:
اولویت جدی کشور در روزهای تحریم ظالمانه در عرصه صنعت، معدن و تجارت؛ در سال پشتیبانی ، مانع زدایی و رفع موانع تولید، احیا و نوسازی واحدهای تولیدی، صنعتی با هدف جلب مشارکت و تعامل بخش خصوصی، نخبگان و دانشگاهیان است.
بر این اساس همه بخش‌های نظام باید تلاش خود را برای بهبود فضای کسب و کار و ایجاد انگیزه و امید در جامعه به کار گیرند تا دشمنان قسم خورده انقلاب این بار نیز مانند گذشته، از اجرای نقشه‌ها و دسیسه‌های شوم خود مأیوس شوند.
بنده و همکارانم در صندوق ضمانت صادرات ایران بر این باور هستیم مسیر توسعه کشور با تکیه بر نیروهای متعهد، جوان و تحصیل کرده، اساتید دانشگاه، مدیران و مهندسان و کارگران ماهر، همواره خواهد شد.
همچنین مجموعه‌ای از ذخایر درجه یک معدنی و ظرفیت های طبیعی، موقعیت استثنایی کشور در عرصه صنعت و تولید و همسایگی با چند کشور، موقعیت ترانزیتی کشور، در کنار ظرفیت های صادراتی و سایر عوامل مهم و ویژه، می تواند موجبات صادرات و رونق کالاهای غیر نفتی را در کشور فراهم آورد.
ما وظیفه داشته ایم و داریم از این مزیت‌های مطلق و نسبی به بهترین شیوه و بالاترین بهره وری برای اهتزاز پرچم جمهوری اسلامی ایران استفاده کنیم چنانکه با سیاست گذاری های مدون و تلاش شبانه روزی در صندوق ضمانت صادرات تا حدودی زیادی توانستیم اهداف صادراتی مورد نظر صادرکنندگان را محقق سازیم و با خلق چندین رکورد صادراتی افق های جدیدی را پیش روی صادرکنندگان بگشاییم.
با وجود اینکه در کشور‌های منطقه ریسک‌های بسیار بالایی برای تجارت مانند ریسک‌های سیاسی، تجاری، ضعف در سیستم بانکی و مراودات مالی و .... وجود داشته و دارد ، صندوق ضمانت صادرات نهایت تلاش خود را می کند، تمام این موارد در بالاترین شکل با رعایت ملاحضات کشور در خصوص افزایش سطح صادرات مورد توجه باشد.
در سال گذشته صندوق ضمانت صادرات توانست رکوردی تاریخی در عرصه مدیریت پنجاه ساله این صندوق را از خود به جای بگذارد ، این صندوق در سال 1399، با رکورد سه میلیارد و پانصد وشصت وسه میلیون دلار بالاترین میزان پوشش ریسک های سیاسی و تجاری صادرکنندگان در کشور را طی ادوار گذشته فعالیت خود به ثبت رساند که نسبت به سال پیش از آن رشد 35 درصدی را نشان می دهد.
صندوق ضمانت صادرات ایران ضمن تبریک روز صنعت و معدن به تمامی خدمتگذاران این عرصه در سال جاری خواهد کوشید با مانع زدایی و پشتیبانی برای تولید، موجبات حمایت هرچه بیشتر را از فعالان اقتصادی فراهم آورد.
تاریخ:
1400/04/10
تعداد بازدید:
144
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
تماس با ما
تهران، میدان آرژانتین، خیابان احمد قصیر، خیابان شانزدهم، شماره 5
تلفن: (6 خط) 88733370-021
فکس: 88733376-021
ایمیل: Info@egfi.org
ساعات و روزهای کاری: ساعت 6:30 الی 13:30 روزهای شنبه الی چهارشنبه  
اشتراک خبرنامه
اطلاعات شما محرمانه خواهد ماند.
logo-samandehi
کلیه حقوق نزد صندوق ضمانت صادرات ایران محفوظ می باشد.
Powered by DorsaPortal