۱۴۰۱ پنج شنبه ۱۷ آذر
امضا تفاهم نامه همکاری فی مابین صندوق ضمانت صادرات ایران و بانک توسعه و تعاون

تفاهم نامه همکاری فیمابین سید رضا علیخانی رئیس هیات مدیره و مدیر عامل صندوق ضمانت صادرا ت ایران و محمد شیخ حسینی سرپرست بانک توسعه وتعاون به منظور استفاده از ظرفیت های متقابل به امضاء رسید.

به گزارش روابط عمومی صندوق ضمانت صادرات ایران، طی جلسه ای که درمحل صندوق ضمانت صادرات ایران برگزار گردید، تفاهم نامه همکاری فیمابین سید رضا علیخانی، رئیس هیات مدیره و مدیر عامل صندوق ضمانت صادرات ایران و محمد شیخ حسینی سرپرست بانک توسعه و تعاون، به منظور استفاده از ظرفیت های متقابل و حمایت و توسعه ، تنوع بخشی و کاهش ریسک صادرکنندگان بخش تعاون بااستفاده از ظرفیت های قانونی دوطرف به امضاء رسید. علیخانی اظهار داشت رویکرد جدید این صندوق همکاری با کلیه بانک ها علی الخصوص بانک های تخصصی همچون بانک توسعه تعاون می باشد که دارای جامعه هدف و مخاطب خاص می باشد که تقریباً در کل کشور حضور دارند. وی افزود صندوق ضمانت صادرات آمادگی دارد با صدورانواع ضمانتنامه و بیمه نامه اعتباری ضمن کمک به تامین مالی صادرکنندگان کالا و خدمات بخش تعاون ، ریسک وصول مطالبات صادرکنندگان ایرانی از خریداران خارجی را پوشش دهد. در ادامه شیخ حسینی اظهار داشت بانک توسعه تعاون 450 شعبه فعال در کشور دارد و جامعه هدف بانک توسعه تعاون غالباً شرکت های تعاونی می باشد و صادرکنندگان فعال و توانمندی در این حوزه وجود دارند. وی ابراز امیدواری نمود که با اطلاع رسانی از کم و کیف خدمات بیمه ای و ضمانتنامه ای صندوق و تبیین مفاد این تفاهم نامه در شعبات این بانک و همچنین فعالین اقتصادی بخش تعاون، شاهد استفاده بیش از پیش از خدمات صندوق باشیم. در ادامه سید امیر برهانی عضوهیات مدیره صندوق توضیحاتی در خصوص وضعیت کفایت سرمایه صندوق جهت صدور ضمانتنامه های اعتباری بانکی و تولیدی و همچنین بیمه نامه های اعتباری ارائه نمودند.

در پایان طرفین ضمن تاکید بر توسعه همکاری دوطرف ابراز امیدواری نمودند که امضاء این تفاهم نامه موجبات کمک به توسعه بازارهای خارجی کالاهای ایرانی و همچنین کاهش هزینه های تامین مالی شرکت های صادراتی در بازار های بین المللی را فراهم آورد.

تاریخ:
1401/07/19
تعداد بازدید:
334
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
تماس با ما
تهران، میدان آرژانتین، خیابان احمد قصیر، خیابان شانزدهم غربی، شماره 5
تلفن: (6 خط) 88733370-021
فکس: 88733376-021
ایمیل: Info@egfi.org
ساعات و روزهای کاری: ساعت 7:30 الی 15:30 روزهای شنبه الی چهارشنبه  
اشتراک خبرنامه
اطلاعات شما محرمانه خواهد ماند.
logo-samandehi
کلیه حقوق نزد صندوق ضمانت صادرات ایران محفوظ می باشد.
Powered by DorsaPortal