صندوق ضمانت صادرات ایران
۱۴۰۱/۷/۱۱
افتتاح کارگزاری صندوق ضمانت صادرات دراستان قزوین

 مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران با بیان اینکه این صندوق باید خانه صادرکنندگان باشد، گفت: نگاه ما حمایتی و تسهیلگری بوده و خوشبختانه اقدامات خوبی نیز طی چهارماه گذشته در این زمینه انجام شده است.

به گزارش روابط عمومی صندوق ضمانت صادرات ایران ، سیدرضا علیخانی روز چهارشنبه در جلسه کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی استان قزوین، تاکید کرد: امروز شرکت های دانش بنیان در صدر حمایت این صندوق قرار دارند و بعد از آن نیز شرکت های تولیدی و بازرگانی قرار گرفته اند.

وی با بیان اینکه اگر دولت، میزان کارمزدهای ما را کاهش دهد می توانیم خدمات بهتری را به مشتریان ارایه دهیم، افزود: بدون شک با وقوع این اتفاق و کاهش میزان کارمزدها به طور قطع مشتریان ما نیز در صندوق ضمات صادرات افزایش خواهند یافت.

علیخانی افزود : قزوین یکی از گذرگاه های مهم ارتباطی شمال به جنوب کشور است و اتاق بازرگانی این استان نیز پایلوت مدیریت صادرات کالا به شبه جزیره بالکان در جنوبی شرقی اروپا را عهده دار شده و به همین منظور ما از امروز کارگزاری صندوق ضمانت صادرات در این استان بصورت فعال خواهیم داشت .

وی، صربستان، بلغارستان و روسیه را از مشتریان راهبردی جدید کشور در حوزه صادرات برشمرد و اظهار داشت: استراتژی ما برای صادرات کالاها به اتحادیه اروپا، بدون شک کشور صربستان خواهد بود که به دلیل پیشینه خود می تواند پل ارتباطی بسیار استراتژیکی برای ما در حوزه صادرات باشد.

وی افزود، مهمترین هدف صندوق ضمانت صادرات، کاهش دغدغه صادرکنندگان است و به همین منظور اقدامات حایز اهمیتی طی چهار ماه گذشته در حوزه صدور بیمه نامه های صادراتی وضمانتنامه های اعتباری صورت گرفته و این مساله نیازمند اطلاع رسانی شفاف است.

در ادامه سید امیر برهانی عضو هیات مدیره صندوق ضمانت صادرات توضیحاتی در خصوص خدمات بیمه ای و ضمانتنامه ای صندوق وهمچنین نحوه استفاده فعالین اقتصادی از این خدمات ارائه و به سوالات حاضرین در جلسه پاسخ لازم ارائه نموده اند.

براساس این گزارش، نخستین کارگزاری صندوق ضمانت صادرات دراستان قزوین که به شرکت طرح وتوسعه همیاری قزوین اعطاء گردیده بود  روز چهارشنبه با حضور مدیرعامل این صندوق وهیات همراه و مقامات استان در ساختمان اتاق بازرگانی استان قزوین افتتاح شد.

تاریخ:
1401/05/01
تعداد بازدید:
411
منبع:
تهران، میدان آرژانتین، خیابان احمد قصیر، خیابان شانزدهم، شماره ۵ - تلفن: (۶ خط) ۸۸۷۳۳۳۷۰-۰۲۱
Powered by DorsaPortal