اخبار
يكشنبه 13 خرداد 1403

توسعه همکاریهای صندوق ضمانت صادرات ایران و مناطق آزاد چابهار

رئیس هیأت مدیره و مدیر عامل صندوق ضمانت صادرات ایران گفت  منطقه آزاد چابهار از جایگاه استراتژیکی مهمی بر خوردار است و می تواند در تجارت کشور اثر گذار باشد.
به گزارش روابط عمومی صندوق ضمانت صادرات ایران، سید امیر برهانی نائینی در دیدار با حمیرا ریگی مدیر عامل منطقه آزاد چابهار اظهار داشت،  دسترسی به حمل و نقل و بهره مندی از شبکه  ریلی در منطقه آزاد چابهار ، کریدور ریلی کشور را تقویت خواهد کرد. 
وی با اشاره به خدمات صندوق ضمانت صادرات ایران اظهار داشت این صندوق آمادگی دارد که با ضمانت نامه ها و بیمه نامه ها در جنبه های مختلف، دغدغه صادرکنندگان و سرمایه گذاران خارجی را مرتفع نماید.
 حمیرا ریگی نیز این دیدار با اشاره به قابلیت های منطقه آزاد چابهار گفت بسیاری از کشورها برای سرمایه گذاری در این منطقه اعلام آمادگی کرده اند. وی با اشاره به اینکه موضوع ترانزیت و بحث تکمیل حمل و نقل منطقه چابهار از اهمیت بالایی برخوردار است افزود با تکمیل این پروژه ارزش  افزوده قابل توجهی عاید تجارت کشور خواهد شد.
در این جلسه طرفین ضمن تکریم یاد و خاطره شهیدان خدمت بخصوص رئیس جمهور شهید حضرت آیت ا... رئیسی از تلاشهای ایشان در جهت عزت مندی کشور یاد کردند و ادامه راه آنها در خدمت به مردم را اولویت دانستند. همچنین در این جلسه مقرر شد تا صندوق ضمانت صادرات ایران ضمن اعطاء کارگزاری به منطقه آزاد چابهار تفاهم نامه همکاری در جهت تسهیل امر صادرکنندگان به امضاء برساند.
 
کلمات کلیدی
منطقه آزاد چابهار
صندوق ضمانت صادرات ایران
توسعه همکاریها
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
نسخه قابل چاپ
این صندوق به پشتوانه حمایتهای مالی دولت، علاوه بر پوشش ریسکهای سیاسی و تجاری صادرات، با صدور انواع ضمانتنامه اعتباری، به تامین منابع مالی مورد نیاز صادرکنندگان نیز کمک می نماید.
صندوق ضمانت صادرات ایران حامی صادر کنندگان محترم از تمامی نقاط ایران